Новини

    Декада української мови «У мові моїй краса і неповторність»

     Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.

        Уже традиційно до Міжнародного дня рідної мови у нашій школі проходить тиждень української мови та літератури. Цього року він пройшов у нас під девізом «У мові моїй краса і неповторність».



    Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня рідної мови тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематична лінійка, класні години, ярмарок. Діти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови.

    Яскраві учнівські стіннівки, присвячені рідній мові, і сьогодні милують око і вражають цікавим матеріалом.

    План проведення тижня оголошено учням заздалегідь, щоб вони змогли підготуватися до нього.

    Тиждень «У мові моїй краса й неповторність» розпочали 20 лютого тематичною лінійкою «Як парость виноградної лози, плекайте мову», яку підготувала учителька української мови та літератури Волковська М.П. з учнями 9 та 5 класів. Найактивнішими були Аркавенко Л. (9 кл), Нейман В. (9 кл), Малярчук А., Кульчицька К, Мороз П (5 кл).

    Святковий номер стіннівки підготувала учителька української мови та літератури Лиса В.С. та учениця 10 класу Ткачук Луїза.

    Пройшов конкурс «Кращий писар школи». Переможцем у ньому стала учениця 11 класу Ляшенко Діана.

    Кращим казкарем школи визнано ученицю 5 класу Малярчук Анастасію.

    Цікавою та змістовною була лекція для учнів 8-11 класв «Культура мовлення сучасної молодої людини. Мовленнєвий етикет», яку провели учні 10 класу Липницька В., Ткачук Л. та 11 класу Ляшенко Д. Вони довели слухачем, що висока культура мовлення – це не інтелігентська забаганка, а життєва необхідність для народу. Адже експериментально доведено, що грубе слово як негативний подразник діє кілька секунд, але редакція на нього триває декілька годин і навіть днів. Як наслідок – судинної діяльності людини, її хвороба, а іноді й смерть. Тільки через високу культуру мовлення проявляються невичерпні можливості мови, гармонія її функцій.

    Бібліотекар школи Шуляк Л.С. підготувала виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «О мово моя, як спів солов’я».

    Учнівську конференцію «Із історії розвитку української мови» підготувала учителька української мови та літератури Лиса В.С. із учнями 9 класу. Гарну презентацію зробила Аркавенко Людмила (9 кл)

    23 лютого відбувся ігроленд на знання рідної мови між учнями 5-6 класів, який підготувала і провела учителька української мови та літератури Волковська М.П. У цікавій формі проходили змагання команд «Мовознавці» та «Лінгвісти». Перемогу здобула команда «Лінгвісти» (5 клас). З рахунком 25:22 закінчилась чудова гра. У підсумку всі були задоволені і з піднесеним настроєм.

    Кращим декламатором школи визнано ученицю 11 класу Шевчук Вероніку.

    Свято «Батьківська хата – наша берегиня» підготувала Волковська М.П. з учнями 8 класу. Діти зібрали багато цікавого матеріалу про те, як будували хати, як прибирали їх всередині, як господарі утримували свої двори; розповідали вірші, загадували загадки про предмети домашнього вжитку, пригадували прислів’я та приказки про хату та господарів, слухали пісні. Найактивнішими учасниками були: Ляшенко Альона, Волковський Тарас, Нейман Анна.

    Вдало пройшов флеш-моб «Парад вишиванок».

    Надовго запам’ятався учням ярмарок домашньої випічки «Смакота», перед яким був проведений конкурс української народної пісні. Гарні пісні та їх інсценізації підготували учні 1, 2, 4, 5, 6, 11 класів. Після цього господар Безпавлов Ілля (9 кл) та господиня Майка Яна (11 кл) запросили всіх присутніх на ярмарок. Діти із задоволенням підходили до продавців і купували те, що їм сподобалося. Найбільший внесок у ярмарок вклали Волковський Тарас (8 кл), Сошинська Яна Борисівна – класний керівник 8 класу, Карпенко Альона (9 кл), Губоліт Михайло (6 кл).

              

    Виручені кошти учні вирішили віддати на потреби школи.

    Підведено підсумки проведення тижня української мови. Переможців конкурсів та активних учасників нагороджено грамотами.

    Велику допомогу у підготовці презентацій, виготовленні грамот надавала учителька інформатики Піддубняк Т.В.

    Вважаю, що тиждень рідної мови пройшов на достатньому рівні. Вдалося залучити до активної роботи всіх учнів школи. Слід зазначити, що діти отримали багато нової та цікавої інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати своїх творчості здібності.

     

    Вчителька української мови та літератури

     

     

     

    Волковська Марія Пилипівна



    12.03.2017 | Aдмін

    Вернутись назад