Новини

    135 років від народження «відомого і невідомого» Костя Широцького

    Саме 26 травня 1886 року народився визначний український вчений історик Кость Широцький. Він, за свого короткого життя (33 роки), зумів залишити нам цінні напрацювання в сфері етнографії та мистецтвознавства. Педагогічний та учнівський колективи постійно працюють над дослідженням і систематизацією творчих напрацювань  науковця та праць інших дослідників про нього. 



    Кость Віталійович вражав своїх сучасників та нащадків працьовитістю, адже залишив по собі більше 200 наукових праць.

    Він належав до плеяди української інтелектуальної еліти початку ХХ століття. Саме на їх долю випало будувати самостійну українську державу. Ще до революції він співпрацював з Михайлом Грушевським, Іваном Огієнком, Олександром Лотоцьким та іншими визначними істориками, які взяли активну участь в державотворчих процесах молодої української держави. Працюючи в різних чиновницьких структурах Української Народної Республіки вчений не полишав викладацької і наукової роботи. В Українському народному університеті він викладав курс “Історія українського мистецтва XIII-XV ст.”.  Своїми творчими зусиллями він сприяв українізації науки, адже за поглядами був українським патріотом. Його державницька діяльність формувалась на основі його наукового досвіду. Цей досвід ґрунтувався на досліджених фактах з минулого української нації. Ось чого сьогодні часто не вистачає політикам, які, хоча і виголошуючи патріотичні лозунги, не знають та не відчувають історичного фундаменту нації. Кость Широцький “поспішав” працювати, він невтомно писав наукові розвідки про сакральне, повсякденне, зникаюче і популярне.

    Його досвіду і працьовитості навчаються учні школи Білоусівської школи. У  закладі вже 3 роки функціонує меморіальний музей Костя Широцького. Екскурсоводами музею є учні школи, які презентують відвідувачам життєвий шлях науковця, його творчі напрацювання. Матеріал екскурсії торкається також теми збереження та вивчення спадщини Широцького.

    Щороку учні школи беруть участь в історичних конкурсах використовуючи матеріали музею Костя Широцького. Цього навчального року учениці школи Тишкун Юлія та Прилепська Вікторія зайняли  ІІ місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» (номінація «Історія України та державотворення»)».

    Згадуючи відомого земляка, відзначимо, що він залишив нам приклад трудової ціленаправленої звитяги. Його творчі перемоги — це наш ресурс для перемог у сьогоденні. Будемо пам'ятати і примножувати корисну спадщину науковця.

    Гриценко Б.О. – учитель історії



    21.06.2021 | Aдмін

    Вернутись назад