Новини

  Пам’яті видатного земляка

  У 2020 році – 120 років від дня народження художника Григорія Андрійовича Сокиринського. 

   

   

   

   

     Визначний земляк народився на початку буремного ХХ століття і зумів зберегти для наступних поколінь пейзажну красу українських та середньоазійських краєвидів. Вже в 1914 році він працювавпомічником відомого графіка, автора дизайну банкнот УНР Григорія Золотова, який тоді розписував Білоусівський храм. А рекомендував юнака на цю роботу етнограф Кость Широцький. Григорій Андрійович навчався в Кам’янець-Подільській художньо-промисловій школі (1918-1920), Українській академії мистецтв (1920) і Київському художньому інституті (1923-1929) на теа-фото-кіновідділенні живописного факультету.

   По закінченні інституту працював  художником у театрі імені І.Франка та Тираспольському драматичному театрі, займався оформленням  музейних  експозицій і лише після 1945 року повністю  присвятив себе акварельному живопису.

  Шкільний  етнографічний музей експонує  кілька картин відомого земляка. Учні  школидосліджують  творчість  митця та надихаються на власну  креативність.

  В 2018 році, тоді  учениця 10 класу, Ляшенко Альона  створила кілька  світлин  присвячених  Григорію  Сокиринському та його  творчості. Ця  чудова  учнівська робота зайняла ІІ місце в обласному  конкурсі «Моє  Поділля».

   

     11.10.2020 | Aдмін

  Вернутись назад