Новини

    Коронавірус: все, що потрібно знати про нього

        Китайський коронавірус – нова небезпечна хвороба, епідемія якої загрожує світу. Станом на 1 березня 2020 року у світі зареєстровано 86 986 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  2 979 - летальні. Одужало вже 42 294 осіб. На території Європи зареєстровано 1 449 випадків захворювання COVID-19 у 27  країнах (Італія - 1 128, Німеччина - 57, Франція - 100, Іспанія - 43, Великобританія - 25, Хорватія - 6, Австрія - 10, Росія - 2,  Фінляндія - 3, Швеція - 13, Ізраїль - 7, Швейцарія-18, Греція-4, Грузія - 3, Норвегія-7 Румунія- 3, Азербайджан - 3, Нідерланди - 6,Естонія, Північна Македонія, Бельгія, Ісландія, Литва, Сан-Маріно, Туркменістан, Білорусь - по одному випадку). В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.



    Що таке новий коронавірус?

    Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

    Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними.

    Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

    Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.  Проте на сьогодні вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

    Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.  

    Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

    Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

    Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

    Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

    Як довго вірус живе на поверхнях?

    За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

    Як захиститись від нового коронавірусу?

    Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

    Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

     

    • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
    • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою;
    • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
    • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
    • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
    • уникайте близьких контактів з хворими;
    • збалансовано харчуйтеся;
    • пийте достатньо рідини;
    • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
    • ведіть здоровий спосіб життя;
    • подбайте про достатню кількість сну.


    03.03.2020 | Aдмін

    Вернутись назад